Kto nas inspiruje

Dzień dobry,

Nazywam się Andrzej Piasecki z zamiłowania i pasji jestem muzykiem, lecz od wielu już lat zajmuje się „proszeniem Młodych Ludzi” aby nie dali się wkręcać w „śmierć” w alkohol, narkotyki, dopalacze … Chcę aby dzisiejsi Młodzi żyli godnie i szanowali drugiego o człowieka, rozmawiam z nimi, często „ostro” dyskutuję, pokazuję, że można inaczej „z klasą i „cool” – COŚ ROBIĘ ABY MŁODZI ŻYLII …

Pomysł na tworzenie różnorodnych działań o charakterze artystyczno – kulturalnym powstał w mojej głowie wiele lat temu.

Co mnie ku temu tchnęło?…

Chyba serce – myślę, że serce … to chyba ono odczuwa różnicę pomiędzy dobrem i złem, pięknem i brzydotą, pomiędzy pracą a bezczynnością

Każdy w sobie ma tę część duszy, w której mieszkają idee wyższe – wrażliwość, empatia, rozumienie piękna i brzydoty…

A przede wszystkim, każdy ma własną definicję wartości artystycznych i kulturalnych i tego będę się trzymał jak prywatnego zaklęcia we własnym rozumieniu wszystkiego, co mieści się w słowach: sztuka, kultura i artyzm.

Spotkania z młodzieżą o charakterze warsztatów profilaktycznych rozpocząłem, wraz z moim przyjacielem Danielem Wernerem,  wiele lat temu.

Jako czynni muzycy zapraszamy na spotkania, w całej Polsce, wielu naszych kolegów artystów, po to by z całą siłą naszych serc namawiać młodych ludzi, do myślenia nad konsekwencjami własnych poczynań. Chcemy  poprzez to uchronić ich przed strasznymi konsekwencjami picia alkoholu, używania dopalaczy, narkotyków i papierosów, przez które wielu naszych przyjaciół artystów straciło zdrowie i życie.

Pomysł na rockowe profilaktyki z pokazami oraz muzyką na żywo to nasz miecz w walce o zdrowie i lepszą przyszłość młodych ludzi

„IDEĄ” naszych warsztatów jest to, by młody człowiek całkowicie sam, bez żadnej pomocy osób trzecich, poprzez edukacyjną zabawę doświadczył jak niebezpieczne i niepotrzebne nikomu jest spożywanie alkoholu.  W komfortowej atmosferze „naukowej” zabawy, wspólnie budujemy miasto z naszych marzeń. Każdy z naszych gości buduje własne konstrukcje według własnego pomysłu i wyobraźni, na samym końcu powstaje wspólne miasto, zbudowane z 15 tys. klocków – symbol wspólnej ciężkiej, codziennej pracy, wyraz realizacji marzeń i pragnień każdego z osobna i wszystkich razem.

Niestety żywy rytm miasta kończy się, kiedy osoby zaopatrzone w specjalne Alkogogle zaczynają spacerować po mieście,: wszyscy stają świadkami niszczycielskiej siły zawartej w alkoholu – ciężka praca, piękne dzieła zostają zburzone i zniszczone w ciągu kilku chwil

Tak opisują to ćwiczenie jego uczestnicy:

http://blogiceo.nq.pl/aktywnyszemud/2016/05/14/zniszczone-marzenia-profilaktyka-uzaleznien/

 

Spotkania/warsztaty prowadzone są w taki sposób, by młodym ludziom uświadomić konsekwencje picia alkoholu, brania narkotyków i dopalaczy oraz pokazać, jak łatwo można stracić wszystko to, co budujemy przez całe życie – stracić w ciągu jednej sekundy, jak szybko własną bezmyślnością mogą zabić swoje marzenia.

Organizujemy również całodzienne imprezy dla całych rodzin – pikniki o charakterze wspólnego, twórczego, edukacyjnego dnia/popołudnia niosącego ze sobą najważniejsze przesłanie, jakim jest RODZINA!!! Są to imprezy letnie – plenerowe jak również spotkania np. w salach gimnastycznych czy halach widowiskowych- sportowych (po więcej informacji na ich temat, zapraszamy na naszą stronę)

Przedstawione powyżej informację są bardzo ogólna notką, przygotowaną bardzo skrótowo, więcej informacji znajdziecie  Państwo na naszej stronie internetowej:

www.kulturobranie.pl

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Andrzej Piasecki

Natalia Wilczyńska

_________________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________________

 

Kamil Stoch

Każdy fan powinien to wiedzieć!

Kamil Wiktor Stoch (ur. 25 maja 1987 w Zakopanem) – polski skoczek narciarski, zawodnik klubu KS Eve-nement Zakopane, dwukrotny mistrz olimpijski z 2014, indywidualny mistrz świata z 2013, drużynowy mistrz świata z 2017, dwukrotny drużynowy brązowy medalista mistrzostw świata (z 2013 i z 2015), dwukrotny drużynowy wicemistrz świata juniorów (z 2004 i z 2005), zdobywca Pucharu Świata w sezonie 2013/2014, zwycięzca 65. i 66. Turnieju Czterech Skoczni. Jako drugi zawodnik w historii (po Svenie Hannawaldzie w 50. Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2001/2002) odniósł zwycięstwa we wszystkich czterech konkursach TCS w jednym sezonie. W Letnim Grand Prix dwukrotnie sklasyfikowany na drugim miejscu (w 2010 i 2011) oraz raz na trzecim (2016). Zdobywca Letniego Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2010. Ośmiokrotny indywidualny mistrz Polski. Reprezentant Polski, trzykrotny olimpijczyk. Najlepszy sportowiec Polski 2014. Kawaler Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski i Medalu Holmenkollen.

Pierwsze pucharowe punkty zdobył 11 lutego 2005 w Pragelato po zajęciu 7. miejsca. Po raz pierwszy na podium PŚ stanął 23 stycznia 2011, zwyciężając w rodzinnym Zakopanem. W ramach PŚ zwyciężył w 26 konkursach i 51 razy stawał na podium.

tm__1379_2014-02-08_08-37-25.jpg

 

 

 

Reklamy